Dojazd do lotniska Balice

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków Balice jest oddalony od centrum miasta o około 11 kilometrów. Jako pod względem wielkości lotnisko w Polsce i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród pasażerów. Dojazd do lotniska Balice jest bardzo łatwy, ponieważ leży ono niedaleko autostrady łączącej wschodnią i zachodnią Polskę.

Dojazd do Lotniska Balice

Kraków wypożyczalnia samochodów
Kraków wypożyczalnia samochodów

Port lotniczy Balice znajduje się w niedużej odległości od autostrady A4 łączącej Katowice, Kraków, Tarnów, Rzeszów i biegnącej aż do przejścia granicznego z Ukrainą. Przez Balice przebiega także droga ekspresowa S7 oraz kilka ważnych dróg wojewódzkich. Dzięki temu dojazd do lotniska jest szybki i wygodny, nawet dla mieszkańców odległych miejscowości.

Do lotniska z Krakowa można dojechać korzystając z IV obwodnicy E77, jest bardzo wygodne rozwiązanie szczególnie dla osób, które wynajmują  auto w naszej wypożyczalni, ponieważ mogą odebrać auto w punkcie odbioru w centrum miasta, szybko i wygodnie dojechać na lotnisko i tam oddać samochód do naszego punktu odbioru na lotnisku.

Dojazd do lotniska Balice zapewnia także krakowska komunikacja miejska. Linie aglomeracyjne nr 902, 292 oraz 208 zapewniają połączenie z lotniskiem, a ich trasy przebiegają przez najważniejsze ulice w Krakowie. Każda z tych linii rozpoczyna kurs na przystanku Dworzec Główny Wschód, a kończy na przystanku tuż obok lotniska. Poza autobusami połączenia z lotniskiem zapewniają również Koleje Małopolskie. Szynobusy odjeżdżają z Dworca Głównego w Krakowie i podróż do ostatniego przystanku na lotnisku trwa kilkanaście minut.